Zapraszamy na szkolenia profilaktyczne

Lustrzane odbicie drzewa. U góry zielone na dole brązowe. Hasło: Człowiek potrzebuje korzeni i skrzydełW okresie wakacji, od 1 lipca do 30 sierpnia 2021 r. zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli na bezpłatne szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień prowadzone w formie bezpośredniej lub online.

Tematyka szkoleń obejmuje naukę i rozwój umiejętności społecznych, które są czynnikami chroniącymi przed uzależnieniami.

Dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się m. in. jak radzić sobie ze stresem, jak rozwijać swoje pasje i zainteresowania, odbudowywać relacje z rówieśnikami, stosować zachowania asertywne oraz jak osiągać cele życiowe i wyrażać emocje.

Rodzice i nauczyciele mogą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie budowania relacji z dziećmi, komunikacji wspierającej rozwój dzieci i młodzieży. Będą mieć również okazję zapoznania się ze skutecznymi metodami przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym u dzieci i młodzieży.

Szkolenia prowadzone są przez pedagogów, psychologów i specjalistów psychoterapii uzależnień.

Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 668 367 615 lub drogą elektroniczną pod adresem: profilaktyka3@mcpu.krakow.pl. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Szczegółowe informacje na temat programów znajdują się w zakładce Szkolenia wakacyjne 2021.

 

Pliki do pobrania: