Dzień bezpiecznego Internetu

Banner. Wspieramy dzień bezpiecznego InternetuMiejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie tak jak w latach poprzednich włączyło się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

W ramach wydarzenia 24 lutego 2021 roku od godz. 21.00 do 22.00 w Polskim Radiu Kraków z inicjatywy Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, będzie można wysłuchać audycji radiowej z cyklu „Pierwszy krok” na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu odbędzie się konferencja online 9 lutego 2021 r. w godzinach od 17.00 do 20.30. Konferencja będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: https://www.saferinternet.pl/dbi/konferencja-dbi.html

Materiały i informacje, które stanowią przekrój narzędzi idealnych do nauczania zdalnego, jak i łączących pracę offline z online znajdują się pod adresem: www.dbi.pl/pakietyedu.

W ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) udzielana jest pomoc psychologiczna młodym internautom, rodzicom i profesjonalistom w przypadkach zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu oraz telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież Telefony Zaufania: 116 111, 800 100 100.

Dyżurnet.pl

Pod tym adresem działa zespół, którego zadaniem jest analiza i reagowanie na zgłoszenia dotyczące potencjalnie nielegalnych treści dostępnych w Internecie.