Otwarcie Centrum dla Rodzin

Otwarcie Centrum dla RodzinZ przyjemnością informujemy, że 25 kwietnia 2023 r. odbyło się oficjalnie otwarcie Centrum dla Rodzin przez Zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa Pana Andrzeja Kuliga. Centrum dla Rodzin utworzono w ramach realizowanego projektu pn.: „Moc relacji - wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i środków własnych. Realizatorami projektu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Krakowska Fundacja Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii”.
 

Centrum dla Rodzin oferuje bezpłatną pomoc parom (związki formalne i nieformalne) zamieszkującym w Gminie Kraków. Specjalistyczne wsparcie ukierunkowane jest na poprawę relacji w związku, kształtowanie umiejętności komunikacyjnych, rozwiązywanie konfliktów i wzmocnienia kompetencji wychowawczych.

Osoby zgłaszające się mogą skorzystać z poradnictwa psychologicznego, rodzinnego i socjalnego czy też terapii par (małżeńskiej) /rodzinnej.  Ponadto w Centrum prowadzone są konsultacje indywidualne i warsztaty z obszaru profilaktyki uzależnień. Rodziny mają również możliwość uczestnictwa w zajęciach grupy psychoedukacyjnej, warsztatach dla par przygotowujących się do rodzicielstwa, szkoły dla rodziców oraz w grupach wsparcia dla matek i ojców.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty pomocowej Centrum dla Rodzin mieszącego się przy ul. Głowackiego 4, 11-12 w Krakowie zapraszamy w godzinach otwarcia od poniedziałku do piątku (8:00 -20:00) lub kontaktu telefonicznego pod numerem: +48 887 202 913.

Link do artykułu
Film z oficjalnego otwarcia Centrum dla Rodzin