Szkolenia profilaktyczne – ferie zimowe 2024

Szkolenia - Ferie 2024Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zaprasza do udziału w szkoleniach profilaktycznych.

W okresie ferii zimowych, od 12 do 25 lutego 2024 roku zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców na bezpłatne warsztaty i wykłady, organizowane w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

Tematyka warsztatów profilaktycznych obejmuje obszary ważne dla zdrowia i dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży, ma na celu poszerzenie kompetencji psychospołecznych, które stanowią ważne czynniki chroniące przed uzależnieniami. Dzieci i młodzież będą miały możliwość rozwijania umiejętności z zakresie rozpoznawania i nazywania emocji, ćwiczenia komunikacji i rozwijania podstawowych umiejętności społecznych, stanowiących bazę przygotowawczą do wejścia w dorosłe życie.

Oferta wykładów dla nauczycieli i rodziców obejmuje wiedzę w zakresie budowania relacji, komunikacji wspierającej oraz kładzie nacisk na skuteczne metody profilaktyki zachowań ryzykownych u dzieci i młodzieży, np. w sytuacji sięgania po substancje psychoaktywne lub nadużywania cyfrowych mediów(telefonów).

Warsztaty i wykłady prowadzone będą przez psychologów, pedagogów i specjalistów psychoterapii uzależnień.

Szkolenia realizowane są bezpłatnie, aktywnymi metodami. Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 668 367 615 lub drogą elektroniczną pod adresem: profilaktyka3@mcpu.krakow.pl.
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Szczegółowe informacje na temat programów znajdują się na stronie www.mcpu.krakow.pl, w zakładce Szkolenia profilaktyczne.

 

Pliki do pobrania: