Szkolenia profilaktyczne w okresie wakacji 2022 roku

Okrąg z kolorowych strzałek wskazujący kierunek zgodny z ruchem wskazówek zegara. Wewnątrz napis "Rozwój osobisty"Zapraszamy na szkolenia profilaktyczne realizowane w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie

W okresie wakacji, od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 roku zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców na bezpłatne szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień.

Tematyka szkoleń obejmuje obszary ważne dla zdrowia i dobrostanu psychicznego każdego człowieka, miedzy innymi poszerzenie umiejętności społecznych, które są czynnikami chroniącymi przed uzależnieniami.

Dzieci i młodzież będą mieć możliwość dowiedzieć się m. in. jak budować odporność psychiczną, stosować zachowania asertywne, radzić sobie ze stresem, osiągać cele życiowe i konstruktywnie wyrażać oraz regulować emocje.

Rodzice i nauczyciele będą mieć możliwość poszerzenia swojej wiedzy w zakresie budowania relacji, komunikacji wspierającej rozwój dzieci oraz będą mogli zapoznać się ze skutecznymi metodami profilaktyki zachowań ryzykownych u dzieci i młodzieży,  np. w sytuacji sięgania po substancje psychoaktywne lub nadużywania cyfrowych mediów.

Szkolenia prowadzone będą przez psychologów, pedagogów i specjalistów psychoterapii uzależnień.

Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 668 367 615 lub drogą elektroniczną pod adresem: profilaktyka3@mcpu.krakow.pl. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Szczegółowe informacje na temat programów znajdują się na stronie www.mcpu.krakow.pl, w zakładce Szkolenia profilaktyczne.

 

Pliki do pobrania: