Zapraszamy do udziału w szkoleniach profilaktycznych realizowanych w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie

Szkolenia, wakacje 2024Szkolenia organizowane będą w okresie wakacji, od 1 lipca do 30 sierpnia 2024 roku. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli.
Tematyka szkoleń obejmuje obszary ważne dla zdrowia i dobrostanu psychicznego każdego człowieka, miedzy innymi poszerzenie umiejętności psychospołecznych, które są czynnikami chroniącymi przed uzależnieniami. 
Dzieci i młodzież będą mieć możliwość dowiedzieć się m. in. jak: budować odporność psychiczną, wzmacniać dobrostan psychiczny, stosować zachowania asertywne, radzić sobie ze stresem, osiągać cele życiowe i konstruktywnie wyrażać oraz regulować emocje.
Rodzice i nauczyciele będą mieć możliwość poszerzenia swojej wiedzy 
w zakresie budowania relacji, komunikacji wspierającej rozwój dzieci oraz będą mogli zapoznać się ze skutecznymi metodami profilaktyki zachowań ryzykownych u dzieci i młodzieży, np. w sytuacji sięgania po substancje psychoaktywne lub nadużywania cyfrowych mediów lub przemocy.
 
Szkolenia prowadzone będą przez psychologów, pedagogów i specjalistów psychoterapii uzależnień. 
Szkolenia realizowane są bezpłatnie, aktywnymi metodami.
Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem 
i do zapisów pod numerem telefonu 668 367 615 lub drogą elektroniczną pod adresem: profilaktyka3@mcpu.krakow.pl. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.
 
Szczegółowe informacje na temat programów znajdują się na stronie www.mcpu.krakow.pl, w zakładce Szkolenia profilaktyczne. 
 
 
Pliki do pobrania: