Zapraszamy na szkolenia profilaktyczne realizowane przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie

Obrys 2 głów patrzących na siebie z kolorowymi klockami w miejscu mózgu. W głowie po lewej klocki wymieszane, w głowie po prawej klocki uporządkowane.W okresie ferii zimowych, od 17 stycznia do 30 stycznia 2022 r. zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców na bezpłatne szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień prowadzone w formie online.

Tematyka szkoleń obejmuje obszary ważne dla zdrowia i dobrostanu psychicznego każdego człowieka, w tym naukę i rozwój umiejętności społecznych, które są czynnikami chroniącymi przed uzależnieniami.

Dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się m. in. jak budować odporność psychiczną, stosować zachowania asertywne, radzić sobie ze stresem, osiągać cele życiowe i konstruktywnie wyrażać emocje.

Rodzice i nauczyciele mogą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie budowania relacji, komunikacji wspierającej rozwój dzieci oraz będą mieć możliwość zapoznania się z metodami profilaktyki zachowań ryzykownych u dzieci i młodzieży.

Szkolenia prowadzone są przez pedagogów, psychologów i specjalistów psychoterapii uzależnień.

Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 668 367 615 lub drogą elektroniczną pod adresem: profilaktyka3@mcpu.krakow.pl. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Szczegółowe informacje na temat programów znajdują się w zakładce Szkolenia.

 

Do pobrania: