Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 - sprawozdanie

Logo akcji Wspieramy bezpieczny internet.Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie tak jak w latach poprzednich włączyło się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

W ramach wydarzenia 21 lutego 2021 roku od godz. 21.00 do 22.00 w Polskim Radiu Kraków z inicjatywy Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, można było wysłuchać audycji radiowej z cyklu „Pierwszy krok” na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie  - Link do audycji

Kontynuacją tematyki dotyczącej nadużywania cyfrowych mediów była kolejna audycja dotycząca obszaru problematyki uzależnień behawioralnych prezentowana w dniu 28 lutego 2021 roku - Link do audycji

W ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) udzielana jest pomoc psychologiczna młodym internautom, rodzicom i profesjonalistom w przypadkach zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu oraz telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież Telefony Zaufania: 116 111, 800 100 100.

 

https://dyzurnet.pl - pod tym adresem działa zespół, którego zadaniem jest analiza i reagowanie na zgłoszenia dotyczące potencjalnie nielegalnych treści dostępnych w internecie.